Напојна единица за отстранување на снег камион

Краток опис:

Ова хидраулична моќност единица е составена од висока брзина пумпа притисок, AC мотор, мулти-колектор, хидраулични вентил, резервоар за нафта, итн Тоа им овозможи на камион снег отстранување имаат функција на лифт, да падне и прилагодување на агол. Ова може да се контролира и на двојно дејство масло цилиндар и еден дејство масло цилиндри во исто време.


детали за производот

Тагови производ

Ова хидраулична моќност единица е составена од висока брзина пумпа притисок, AC мотор, мулти-колектор, хидраулични вентил, резервоар за нафта, итн Тоа им овозможи на камион снег отстранување имаат функција на лифт, да падне и прилагодување на агол. Ова може да се контролира и на двојно дејство масло цилиндар и еден дејство масло цилиндри во исто време.

 

1.Hydraulic систем притисок: 200bar
2.Hydraulic обем резервоар за нафта: 5L
3.Displacement на хидраулична пумпа: 1.6 cc / r
4.Motor моќност: 1.6KW; DC12 / 24V
5.Motor ротациона брзина: 2500r / min
6.Function: Двонаменски начин и единствен начин дејствување
7.Color: стандардната црвена / бела пластична
8.Mounting: Хоризонтална
9.Material на резервоарот: железо лист (1-1.5mm), инженеринг пластика
10.Application: Убедливо снег

BB1

модел

мотор

Приказ. (CC / r)

Капаче на резервоарот. (L)

Притисок (Mpa)

инсталација

Порт Големина

DC-F36-1.6 / F-1.6 / 12 / ** - 5H-C

12V 1.6Kw 2500RPM

1.6

5

20

хоризонтална

G1 / 4

 

цртеж
bb2
примена Површина
bb3

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!