Напојна единица за автомобилски опашка Плоча

Краток опис:

Ова хидраулични моќ единица е составена од менувачот пумпа под висок притисок, AC мотор, мулти-колектор, хидраулични вентил, резервоар за нафта, итн обезбеди лифт, долу, се отвораат и затвораат функција за автомобилската опашка плоча, комбинација кутија тип е погодно за транспорт инсталација.


детали за производот

Тагови производ

Ова хидраулични моќ единица е составена од менувачот пумпа под висок притисок, AC мотор, мулти-колектор, хидраулични вентил, резервоар за нафта, итн обезбеди лифт, долу, се отвораат и затвораат функција за автомобилската опашка плоча, комбинација кутија тип е погодно за транспорт инсталација.

1.Hydraulic систем притисок: 200bar
2.Hydraulic обем резервоар за нафта: 9L
3.Displacement на хидраулична пумпа: 2.1 cc / r
4.Motor моќност: 2KW; DC12 / 24V
5.Motor ротациона брзина: 2500r / min
6. функција: Единствен начин дејствување
7.Color: стандардната црвена / бела пластична
8.Mounting: Хоризонтална
9.Material на резервоарот: железо лист (1-1.5mm), инженеринг пластика
10.Application: камион, авто vehical

r1

модел

мотор

Приказ. (CC / r)

Капаче на резервоарот. (L)

Притисок (Mpa)

инсталација

Порт Големина

DC-F15-2.1 / F-2.0 / 12 / ** - 9H-A

12V 2.0Kw 2500RPM

2.1

9

20

хоризонтална

M14 * 1.5

DC-F15-2.1 / F-2.2 / 24 / ** - 9H-A

24V 2.2Kw 2500RPM

 

цртеж

r2


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!